وریا غفوری

وریا غفوری زاده 28 شهریور 1366 در سنندج، او بعد از جدا شدن پژمان منتظری و سید مهدی رحمتی، کاپیتان اول استقلال شد، او در پست مدافع راست بازی می کند.

کاپیتان دلها

دوران باشگاهی

وریا غفوری سابقه بازی در تیم های پاس تهران، شهرداری تبریز، نفت تهران ، سپاهان اصفهان و استقلال را دارد.

سپاهان

وریا غفوری در خرداد 1393 با قراردادی دو ساله به سپاهان پیوست.

تا ضعف سپاهان در سمت راست از بین ببرد، که با پایان همان سال وریا غفوری اولین تجربه قهرمانی در لیگ برتر خلیج فارس را کسب کرد.

استقلال

وریا غفوری در اغاز فصل 96_95 با عقد قراردادی دو ساله به تیم بزرگ استقلال پیوست.

وریا غفوری در اوایل حضورش در استقلال که همراه شده بود با حضور علی رضا منصوریان در این تیم، عملکرد خوبی نداشت و یا روی نیمک بود و یا مصدوم، که حتی تا مرز رفتن تو لیست مازاد باشگاه هم رفته بود ، تا اینکه وینفرد شفر هدایت استقلال را برعهده گرفت، و همین باعث شد وریا غفوری پیش از پیش بتواند توانایی های خود را نشان دهد .

تا این که توانست اولین گلش را به تیم صنعت نفت ابادان بزند، البته این گل به نام محسن کریمی ثبت شد.

اما در هفته بعد در مقابل استقلال خوزستان موفق شد ،دروازه استقلال خوزستان را باز کند، وریا با عملکرد خوبش و جنگندگی که داشت شفر را مجاب کرد تا اورا فیکس تیم کند. وریا در بازی دربی بود که با گلزنیش ،استقلال دربی رو برد و وریا به طور کامل تو قلب هوادارا جا باز کرد.

فصل98_97

وریا غفوری در فصل 97_98 توانست با دبل مقابل ذوب اهن اولین گل استقلال در لیگ 18 را به ثمر برساند.

وریا غفوری در همین فصل در هفته دهم برابر سپاهان برای اولین بار بازو بند کاپیتانی را بست ، زیرا حسینی بجای رحمتی قرار گرفت و پژمان منظری محروم ، و امید ابراهیمی هم به الاهلی قطر رفته بود. که همین باعث شد وریا غفوری کاپیتان استقلال در این بازی باشد.

وریا در همین فصل در لیگ قهرمانان اسیا موفق به گلزنی در برابر الریان و الهلال شد، که این امر باعث شد از طرف تیم های حاشیه خلیج فارس و اروپایی پیشنهاداتی داشته باشد، ولی او تیم مورد علاقه خود استقلال را انتخاب کرد، وبرای دو فصل دیگر قرار داد خود را تمدید کرد.

فصل 99_98

وریا در فصل98_99 کاپیتان اول تیم شد زیرا کاپیتان اول و دوم از تیم جدا شدند.

وریا در این فصل عملکرده خیره کننده ای داشت، که هم یکی از مهم ترین ستون های تیم اندره استراماچونی بود، همچنین در این فصل وریا به هیچ توپ ایستگاهییی رحم نکرد ، همه را به تور دروازه حریف کوباند.

همه چیه داشت برای تیم خوب پیش می رفت تا اینکه اندره استراماچونی به دلیل مشکلاتی از ایران رفت، که این دوره نشون از از واقعی ترین کاپیتان تاریخ استقلال بود، البته بعد از مرحومین ناصر حجازی و منصور پورحیدری داد، وریا تنهایی هم کاپیتان بود هم بازیکن هم سرمربی هم مدیر هم گلزن و… روزایی که هوادارا استقلالو ده سال پیر کرد ، خدا باعث بانی و دشمنان تاج کبیرو لعنت کنه ، بگذریم.

وریا بدون هیچ کادری و فقط تنها کسی که روی نیمکت بود دکتر ستوده بود که دمش گرم، حتی تعویض هارو هم خود وریا انجام می داد ، وگلی که پر از هرس و درد بود جلوی پیکان توسط کاپیتان به ثمر رسید. وریا سه بازی سرمربی بازیکن استقلال بود که یک مساوی 2_2 جلوی پیکان ، یک برد 4_1 مقابل شاهین بوشهر، و یک باختم مقابل ماشین سازی نتیجه سه بازی با سرمربی گری و بازیکنی وریا غفوری بود.

تا این که فرهاد مجیدی به استقلال امد.

وریا با رای مردی در سال 98 بهترین بازیکن لیگ شناخته شد. که یکی از دلایل رای اوردن وریا حمایت از دختر ابی، روحش شاد. و البته فعالیت های اجتماعی و هواداری از مردم ،اورا هم بین هواداران پیروزی !!! و تمامی هواداران فوتبال محبوب کرده.

وریا در فصل جدید لیگ برتر 99_00 هم کاپیتان استقلال هست ، و اولین گل فصل استقلال و مقابل مس رفسنجان به ثمر رساند.

افتخارات

1.قهرمانی لیگ برتر با سپاهان93_94.

2.نائب قهرمانی لیگ برتر با استقلال95_96.

3.نائب قهرمانی لیگ برتر با استقلال98_99.

4.قهرمانی جام حذفی با استقلال96_97.

5.نائب قهرمانی جام حذفی با استقلال98_99.

فردی

1.بهترین مدافع لیگ برتر93_94

2.تیم منتخب سال لیگ93_94.

3.تیم منتخب سال لیگ برتر96_97.

4_بهترین مدافع راست لیگ قهرمانان اسیا2018.

4 thoughts on “وریا غفوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *