شیخ دیاباته

خوشحالی شیخ در بازی با صنعت نف ابادان

شیخ دیاباته

شیخ تیدیانه دیاباته (زادهٔ 25 آوریل 1988) فوتبالیست اهل کشور مالی است، او در پست فروارد در باشگاه استقلال ایران بازی می کند.

از باشگاه‌هایی که دیاباته در آنها بازی کرده می‌توان به بوردو، آژاکسیو، نانسی، عثمانلی‌اسپور، متس، بنونتو، الامارات امارات و باشگاه فوتبال استقلال ایران اشاره کرد.

   شیخ دیاباته در استقلال موفق شد آمار بسیار موفقی به جای بگذارد و 15گل در لیگ برای این تیم بزند و آقای گل لیگ برتر ایران شود.

مشخصات فنی

او 194 سانتی متر قد دارد و همچنین سرعت و تکنیک بالای او ،او را به یک مهاجم درجه یک تبدیل می کند. ارزش او در ترانسفر مارکت تا پنج میلیون یورو بالا رفته بود اما به دلیل کرونا و وضعیت روز جهان ارزشش به کمتر از سه میلیون یورو کاهش یافت.

  او هم اکنون شماره 7 باشگاه بزرگ استقلال ایران است و در کنارهروویه میلیچ تنها بازیکنان خارجی باشگاه استقلال هستند. مشخصات فنی شیخ دیاباته همانند گومیس بازکن تیم الهلال می باشد، فقط دو فرق دارند که گومیس موهای بلند دارد و شیخ کم، دومی شیخ دیاباته خوشحالی بعد گلش مانند ببر است و گومیس شر.

باشگاه های فوتبال

بوردو

شیخ دیاباته از سال 2008 تا 2016 در این باشگاه فعالیت کرد و در 127 بازی 50 گل برای این تیم زد. شیخ در فصل 2008_2009 به صورت قرضی به تیم فوتبال آژاکسیو پیوست و در 30 بازی 15 گل برای این تیم به ثمر رساند، او در فصل بعد هم به صورت قرضی به تیم نانسی پیوست وبرای این سه بازی انجام داد، شیخ دیاباته در بردو به قهرمانی جام حذفی فرانسه رسید.

شیخ دیاباته در پیراهن بوردو فرانسه

عثمانلی اسپور

شیخ در8بازی برای عثمانلی اسپور به میدان رفت و 1 گل زد.فصل 2017 در تیم متس به صورت قرضی بازی کرد ودر 14مسابقه 8 گل به ثمر رساند. او نیم فصل دوم را در تیم بنونتو بازی کرد و در 11مسابقه به میدان رفت و 8 گل زد البته 2 گل از این 8 گل شیخ دیاباته در تیم بنوتو به یاران کریستین رونالدو یعنی یونتوس زده شد.

الامارات

شیخ دیاباته در فصل 2018 با قراردادی 1 ساله به الامارات امارات متحده عربی پیوست و توانست در 9 مساقبه 6 گل برای این تیم به ثمر برساند.

استقلال ایران

شیخ در فصل 99_98 با در خواست اندرا استراماچونی به استقلال امد و قرادادی دوساله را با این باشگاه به ثبت رساند. اولین بازی شیخ به همراه استقلال در تبریز مقابل ماشین سازی تبریز بود که به عنوان یار تعویضی به بازی امده بود و همچنین اولین گل او برای استقلال در تبریز مقابل تراکتور سازی تبریز به ثمر رسانده که دران بازی جذاب و دیدنی استقلال توانست با هتریک شیخ دیاباته و گل از راه دو علی کریمی تراکتور سازی تبریز 4_2 شکست دهد.

افتخارات

1.قهرمانی جام حذفی فرانسه با  بوردو پاریس 2013_2012

2. نائب قهرمانی لیگ برتر خلیج فارس با استقلال 99_ 98
3.نائب قهرمانی جام حذفی ایران با استقلال 99_98

ملی

سومی جام ملت های افریقا 2013_2012

فردی

اقای گلی لیگ برتر ایران با استقلال 99_98

5 thoughts on “شیخ دیاباته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *