مهدی قائدی

مهدی قائدی زاده 14 اذر 1377 در بوشهر است ، او 166 سانتی متر قد دارد و در پست وینگر و مهاجم سایه با شماره پیراهن 10 در باشگاه فوتبال استقلال ایران توپ می زند. او سابقه بازی در ایرانجوان بوشهر و استقلال ایران را دارد.

مهدی قائدی فوتبال خود را در نوجوانان وتیم های پایه باشگاه ایرانجوان بوشهر و شاهین شهرداری بوشهر اغاز کرد. مهدی در فصل 96_95 توانست به ترکیب اصلی ایرانجوان بوشهر راه پیدا کند و با زدن 10 گل به عنوان پدیده ان فصل لیگ یک ایران شناخته شد.

استقلال

بعد از درخشش مهدی قائدی در لیگ یک ، باشگاه بزرگ استقلال و پیروزی تهران به دنبال او بودند که قائدی به دلیل علاقه اش به باشگاه استقلال، با مبلغ قرارداد کمتری از پیشنهاد پیروزی ، به مدت پنج سال به باشگاه استقلال ایران پیوست.

مهدی قائدی نخستین بازی خود برای استقلال را در 13 مرداد 1396 یعنی هفته دوم لیگ برتر 97_96 انجام داد که در ان بازی در دقیقه 64 به جای نورافکن به میدان امد و حرکت های تکنیکی و زیبایی را انجام داد که تمام هواداران در ورزشگاه و خارج ورزشگاه را به وجد اورد.

سانحه رانندگی

مهدی قائدی در روز نهم بهمن ماه 1396 در صورتی که برای انجام کارهای دانشگاهش به بوشهر رفته بود، طی حادثه ای مصدوم و راهی بیمارستان خلیج فارس بوشهر شد. قائدی به همراه یکسری از دوستانش که شامل یک دختر و سه پسر می شدند، زمانی که انها درحال برگشتن از تماشای مسابقات فوتبال ساحلی بودند ، ماشین انها در اتوبان امام علی بوشهر واژگون. که  منجر به جراحت شدید سرنشینان( سه پسر و یک دختر شد )که در نهایت یک نفر نیز در این سانحه کشته شد. مطابق گزارش‌ها ، قائدی که فاقد گواهینامه رانندگی بود پشت فرمان یک دستگاه پرادو بوده و علت سانحه نیز کورس گذاشتن با خودرویی دیگر اعلام شد. در نهایت مهدی قائدی در دادگاه بدوی مقصر شناخته شد و به یک سال حبس تعزیری و پرداخت سیصد شصت میلیون تومان دیه محکوم شد.

فصل 98_97

مهدی قائدی بعد از حواشی و اتفاقت خیلی بدی که برایش رخ داد، با حمایت گسترده هواداران استقلال و روحیه دادن به او قایدی دوباره به فوتبال باز گشت و توانست در هفته ششم این فصل مقابل نفت مسجد سلیمان با یک چیپ زیبا دروازه این تیم را باز کند، و اولین گل خود را برای استقلال به ثمر برساند.

فصل 99_98

با روحیه گرفتن مهدی قائدی و امدن اندرا استراماچونی ، تحول عظیمی در نوع بازی کردن بازیکنان استقلال انجام به طوری وریا غفوری در مصاحبه ای این گونه گفت؛ تمرینات استرا انقدر سنگین هست که موقع بازی کردن انگار در حال استراحتیم.

در اوایل این فصل مهدی قائدی به دلیل علاقه زیادش به لیونل مسی اسطوره فوتبال جهان ، درخواست کرد تا پیراهن شماره 10 را به او بدهند، همچنین او به هوادان قول داد که در این فصل ده گل فقط در لیگ برای استقلال به ثمر خواهم رساند که اخر این پیراهن نصیب این بازیکن بوشهری شد، ولی با انتقاد و مخالفت بعضی از هواداران و پیشکسوتان همراه شد که قائدی با بازی های زیبای خودش دهان همه را بست .

او در بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان اولین گل فصلش را رقم زد. قایدی در این فصل انقدر عالی و فوق العاده ظاهر شد که مدیر عامل وقت باشگاه استقلال احمد سعادتمند اعلام کرد قائدی را پایین تر از پنج ملیون یورو نمی فروشیم. قائدی همچنین در بازی 6_3 دربی که با پیروزی استقلال به پایان رسید یکی از زیبا ترین گل های تارخ دربی را به ثمر رساند ، گلی که توسط میلیچ پاسش داده شد و قایدی خیلی نیماری یا به قول معروف مربع ار دویی گلش کرد.

قایدی انقدر فوق العاده بازی کرده بود که اسکوچیچ مجبور به دعوت او به تیم ملی شد ، مهدی قایدی اولین بازی ملی خود را مقابل بوسنی انجام داد. که در دقیقه 86 وارد زمین شد و در دقیقه 90 اولین گل ملی خود با پاس بلند سعید عزت الهی به ثمر رساند.

افتخارات

1. قهرمانی جام حذفی به همراه استقلال 97_96

2.نائب قهرمانی لیگ برتر با استقلال99_98

3.نائب قهرمانی جام حذفی با استقلال 99_98

فردی

1.اقای پاس لیگ برتر جام خلیج فارس 99_98

2.پدیده لیگ یک فوتبال ایران جام ازادگان96_95

قائدی درکنار شیخ دیاباته

4 thoughts on “مهدی قائدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *